Banky v ČR, úvěry, bankovní poplatky

Raiffeisenbank

Banka, která získala již mnohá ocenění, jako například v roce 2007 titul „Nejdynamičtější banka roku“, nebo v letošním roce od několika časopisů, a od časopisu Euromoney již počtvrté, ocenění „Nejlepší banka ve střední a východní Evropě“, je u nás, na českém trhu od roku 1993. Raiffeisenbank zahájila od roku 2006 spojování s eBankou. Majoritním akcionářem obou bank je s 51% rakouská finanční instituce Raiffeisen International Bank Holding AG. Majoritním vlastníkem Raiffesen International je se 68,5% RZB Group, založené r. 1927 v Rakousku.

Raiffeisenbank obsluhuje klienty v síti více než 100 poboček a klientských center, poskytuje též služby hypotečních center, osobních a firemních poradců.

Emblémem Raiffeisen jsou dvě zkřížené koňské hlavy. Tento znak je symbolem ochrany rodin shromážděných pod společnou střechou před zlem a životním ohrožením.

Vedení společnosti se skládá z představenstva, jehož generálním ředitelem je pan Lubor Žalman a má ještě dalších 6 členů. Dále pak z dozorčí rady, která má 9 členů a předsedá jí pan Herbert Stepic.

Výhodou Raiffeisenbank je mimo jiné její silný vlastník – skupina Raiffeisen International, která je jednou z nejsilnějších bank v regionu střední a východní Evropy, kde obsluhuje 14,6 milionů klientů.

Mezi služby Raiffeisenbank patří mimo jiné například eKonto, u kterého nejen, že neplatíte zbytečné paušální poplatky, ale navíc Vám každý měsíc banka připíše na účet extra bonus (10,-Kč).Dále s eKontem získáte internetové bankovnictví, zdarma vedení spořícího účtu s úrokem až 3,5% ročně, a ještě Vám za to zaplatí…

Raiffeisenbank Vám nabízí také dvě nadstandardní služby, a sice prémiové bankovnictví, které nabízí komplexní služby a servis osobního poradce, který pečuje o portfolio svých klientů a nabízí jim individuální přístup a řešení finančních potřeb, a další službou je privátní bankovnictví, nabízející exkluzivní servis založený na individuálním přístupu ke klientům, vyžadujícím komplexní řešení svých financí.

Za zmínku stojí ještě jedna výhoda Raiffeisenbank, a sice u ní neplatíte žádné poplatky za vyřízení hypotéky a jako jediná banka nevyžaduje během výstavby či rekonstrukce nemovitosti pro čerpání úvěru předkládání faktur. Peníze následně převede přímo na Váš běžný účet k Vaší volné dispozici.

 

Komentářů (1)

ParfémyNovember 25th, 2008 at 7:39 pm

Raifka je dobrá banka, ale přesto jsou její služby dražší než konkurence. Mě naprosto vyhovuje FIO, družstevní záložna. Tam se neplatí žádné poplatky a skvěle to funguje. Jedinou nevýhodou je, že nemají IBAN, ale to se snad rychle spraví, protože již brzy by měli dostat bankovní licenci.

Přidat komentář

Váš komentář

Banky v ČR, úvěry, bankovní poplatky | Příspěvky (RSS) and Komentáře (RSS)|