Banky v ČR, úvěry, bankovní poplatky

Bankovní poplatky a jak na ně!

České banky mají oproti svým zahraničním protějškům jeden velký nešvar, kterým jsou nekřesťanské bankovní poplatky. Nejde jenom o poplatky za vedení účtu a za uskutečněné transakce (tzv. poplatky za položky), ale i o poplatky za zahraniční platby. Nedávno jsem například z mého účtu v Komerční bance platil jednomu klientovi na Slovensko 7 000 Kč a na poplatcích jsem zaplatil přes 1000 Kč. Tento poplatek mi přijde hodně přemrštěný, a tak jsem se na svou dvorní banku naštval a odešel ke konkurenci. Protože potřebuji jak podnikatelský tak osobní účet, hledal jsem banku, která by mi nabídla nejlepší služby za rozumnou cenu.

Bohužel v Čechách je velmi obtížné najít banku, která by skutečně neúčtovala poplatky, ale nakonec jsem narazil na družstevní záložnu Fio, jejíž nabídka mi přišla nejvýhodnější (uvažoval jsem ještě o mKontu od mBank, které je úplně zdarma), ale nakonec jsem zvolil Fio, protože u nich jsem si mohl bez problémů otevřít účet pro právnické osoby a navíc získat i dobré úročení ve výši 3,5% ročně.

Jediné co se mi na mém novém účtu nelíbí je nedostatečná nabídka úvěrových produktů, ale to se má v dohledné době změnit. Již dnes ale vidím první výsledky, protože namísto skoro 1000 Kč, které jsem měsíčně platil Komerční bance na bankovních poplatcích, mě účet u Fio vyjde na 100 Kč měsíčně, a to jenom proto, že často vybírám hotovost z bankomatů.

Komentářů (1)

MichalOctober 9th, 2008 at 11:22 am

Já osobně využívám mBank - ta je fakt bez poplatků. Problém ale je s podnikatelskými účty, tam je asi FIO nejlepší volba.

Přidat komentář

Váš komentář

Banky v ČR, úvěry, bankovní poplatky | Příspěvky (RSS) and Komentáře (RSS)|